Aktualności

Dnia 12 lutego 2018 r. w sali tradycji szkoły Aspirantów w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego tj. 2 aparatów powietrznych APS -3N/1800 przez Fundację Rozwoju Ochrony Przeciwpożarowej dla OSP Chmielno,  z województwa dolnośląskiego, którego dokonali:

Dyrektor Zarządu Fundacji Bogdan Śmiełowski w obecności: kpt. Marka Chwały Z-cy Komendanta SA PSP w Krakowie, mł kpt. Wojciecha Mazurka Z-cy KP PSP Lwówek Śląski oraz przedstawicieli Firmy FASER SA Pana Jacka Świątek Prezesa FASER SA i
Jerzego Tyka Dyrektora Handlowy FASER SA.

Aparaty odebrał w imieniu jednostki OSP dh Franciszek Pawłowicz - Prezes OSP Chmielno.

Zarząd i Jednostka OSP Chmielno składają podziękowania Drużynie reprezentującej strażaków z woj. dolnośląskiego, która zajęła pierwsze miejsce, w memoriale im. Generała Feliksa Deli w halowej piłce nożnej  w dniach  23-24 listopada 2017 roku w Krakowie. Nagrodą za zajęcie pierwszego były dwa Aparaty Powietrzne APS-3N/ 1800W wraz z maskami, które drużyna przekazała jednostce OSP Chmielno. Słowa podziękowania za poparcie Zarząd i Jednostka OSP Chmielno kierują  do Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu oraz do Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim Bryg. Mariusza Mróz za umożliwienie odbioru nagrody.

Szanowni Państwo, Przyjaciele LLA!

 Z uwagi na fakt, że w ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 20-lecia Lwóweckiego Lata Agatowego, pragniemy przedstawić Państwu cykl piątkowych wspomnień z minionych edycji Lwóweckiego Lata Agatowego, tak ważnego dla mieszkańców lwóweckiego święta.

Śpiewy, tańce i … agaty, czyli I Lwóweckie Lato Agatowe

             Jest rok 1998, w mieście krążą pogłoski o nowym festiwalu ulicznym. Mieszkańcy Lwówka Śląskiego i okolic, turyści oraz przyjezdni od 16 lat byli przyzwyczajeni do Festiwalu Teatrów Ulicznych. Twierdzono nawet, iż ten festyn zadomowił się już u nas na stałe. W tym miejscu warto podkreślić, iż rodzaj tego festiwalu nie był naszym pomysłem, lecz zapożyczonym. Gazeta Nowiny Jeleniogórskie (1998 r., nr 29, str.3) pisze: „Mieszkańcy Lwówka Śląskiego zamarzyli o własnej, dużej imprezie plenerowej. (…) Powstało coś własnego, swojskiego (…) dzięki kamieniom agat, w które obfituje okolica”. Młodość, świeżość, oryginalność, wszyscy czule wspominamy pierwsze Lata Agatowe, więc i my pragniemy cofnąć się do tamtego okresu. Drogi czytelniku a czy i Ty wybierzesz się razem z nami w podróż do przeszłości?

            Druga połowa lat 90’ na zawsze wpisze się w naszą... 

Już w najbliższą sobotę 24 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim o godzinie 10.00 odbędą się eliminacje do „Lwówecki Festiwal Talentów”.
Celem konkursu jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu uzdolnień i talentów, ponadto wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia  oraz dostarczenie jej do Lwóweckiego Ośrodka Kultury w Lwówku Śląskim w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2018 r.
W trakcie eliminacji uczestnicy/zespoły wykonują po jednym utworze/pokazie trwającym nie dłużej niż 3 minuty. Występy uczestników eliminacji oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja, która ma prawo przerwać występ w każdym momencie jego trwania. W eliminacjach wybranych zostanie dziesięciu (10) uczestników półfinałów.

Półfinały i finały odbędą się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim (al. Wojska Polskiego)  w dniu 10 marca 2018 r. od godziny 18.00.
Zwycięzcy Lwóweckiego Festiwalu Talentów otrzymają nagrody pieniężne:
I miejsce - Nagroda pieniężna w wysokości – 1000 zł.
II miejsce - Nagroda pieniężna w wysokości – 600 zł.
III miejsce - Nagroda pieniężna w wysokości – 400 zł.
Wszyscy uczestnicy finałów i półfinałów otrzymają dyplomy uczestnictwa w  konkursie „Lwówecki Festiwal Talentów”.
 
ORGANIZATOR:
Lwówecki Ośrodek Kultury

WSPÓŁORGANIZATORZY:
– Szkoła Podstawowa nr 1
– Szkoła Podstawowa nr 2

PATRONAT HONOROWY
Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski
PATRONAT MEDIALNY
Muzyczne Radio, Nowiny Jeleniogórskie, infolwowek24.pl
 
 
Lwóweckie Towarzystwo Regionalne oraz Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim

zapraszają na konferencję z cyklu:

Rok 1945 na pograniczu śląsko-łużyckim

oraz pokaz saperski i broni kolekcjonerskiej.
Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego 2018 r.  – początek o godzinie 12.00 w  Sali Mieszczańskiej lwóweckiego Ratusza.
Wstęp wolny
Program:
1. Wykłady połączone z prezentacjami multimedialnymi – godz. 12.00-13.00:
       Maciej Szczerepa – Pancerne kolosy Stalina w walkach pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Lubaniem.
       Robert Primke – Z Prus Wschodnich na Dolny Śląsk. Działania 31 Armii w rejonie Lwówka Śląskiego.
      Radosław Mazur – Zagrożenia stwarzane przez niewybuchy i niewypały w rejonie Lwówka Śląskiego. Postępowanie po ich znalezieniu.

2. Pokaz saperski w wykonaniu Patrolu Rozminowania Nr 23 z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca – godz.13.00 – 13.30.

3. Pokaz broni kolekcjonerskiej z czasów II wojny światowej oraz współczesnej – godz.13.00 – 15.00.

Wystawcy: Patrol Rozminowania Nr 23, Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie „B.R.A.S.S” , Łużyckie Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie, Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc, Lwówecki Klub Strzelecko Kolekcjonerski oraz kolekcjonerzy niezrzeszeni.
Patronat honorowy:
Starosta Lwówecki Marcin Fluder oraz Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna
Obsługa techniczna imprezy – Lwówecki Ośrodek Kultury.
 

plakat konferencja luty 2018 kopia

Patronat medialny : infolwowek24.pl 

Od 14 marca 2018 roku rozpoczyna się nabór na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę i Miasto Lwówek Śląski.

Wniosek o przyjęcie do przedszkola lub szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy pobrać w odpowiednich placówkach w niżej wymienionych terminach:  od 14 marca 2018 r. do 28 marca 2018 r.

Najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Lwówku Ślaskim, musiały poczekać ze ślubowaniem, aż do zakończenia remontu i oficjalnego otworzenia nowego skrzydła przedszkolnego. Po zakończeniu ferii zimowych dwie grupy przedszkolne (młodsi i zerówka), zostały pasowane wielką kredką przez Pana Dyrektora Roberta Primke. Przybyli Rodzice mogli zobaczyć mini program artystyczny utalentowanych maluszków. Po zakończeniu części artystycznej były tańce oraz poczęstunek w stołówce przygotowanej dla najmłodszych dzieci w szkole. Przypominamy, że od marca br. rozpoczną się zapisy do nowego przedszkola w Gminie Lwówek Śląski, położonego na ul. Jana Pawła II  35.

Szanowni Państwo,

Dolnośląska Organizacja Turystyczna podobnie jak w u ubiegłym roku rozpoczęła wiosenną akcję „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Akcja odbędzie się 9-11 marca 2018 r.

O niezwykle ważnej dla tej części naszego regionu kwestii rewitalizacji linii kolejowej nr 283, łączącej Lwówek Śląski z Jelenią Górą oraz skomunikowania Lwówka Śląskiego ze Złotoryją i Legnicą poprzez modernizację linii 284, prowadzono od dawna rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury, Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz na szczeblach regionalnych i wojewódzkich.

 

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.